Dotyczy wszystkich odmian z wyjątkiem Creamista

Tylko uprawa sterowana.
Tylko bez przyłamywania ( jedna sadzonka – 1 gałązka)

Termin sadzenia

Od końca czerwca do końca lipca.

Gęstość sadzenia

Od 48 szt/m2 przy odmianach o większych kwiatach (Magnum, Igły, Parker) do 64 szt/m2 odmiany w typie Boris Becker (małe kulki)

Sterowanie

W zależności od wczesności odmiany i zamierzonego terminu kwitnienia od ok. 15-25 sierpnia – nie dłużej niż do 10 września.
Proponowany termin rozpoczęcia sterowania

20 sierpień

Bigoudi, Elbrus, Boris Becker

25 sierpień

Anastasia, Silent, Parker

27 siepień

Alibaba, Avron, Bonbon, Bombellini, Commander, Ivy, Magnum, Momoco, Paladov, Poker, Rossano, Rubino, Saffina, Tula, Zembla,

Uwaga. Proponowane terminy należy dopasować do własnych warunków – nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualną niezgodność z uzyskanym terminem kwitnienia. Wpływ na to ma także pogoda, nasłonecznienie obiektu, nawożenie, lokalny mikroklimat itd.

Skarlanie

W zależności od siły wzrostu odmian. Nie mniej niż 2 opryski – pierwszy przy wysokości ok 40-50 cm, kolejny po ok 2 tygodniach. W razie potrzeby kolejne zabiegi w odstępach 10-14 dniowych. Preparat B-Nine 85 w stężeniu 0,3-0,5%. Większość odmian jest silnie rosnąca !

Zabiegi pielęgnacyjne

Podlewanie, nawożenie, ochrona – szczególnie przed wciornastkiem Usuwanie pąków bocznych.

Creamist

Uprawa tradycyjna – bez sterowania.
Możliwość uprawy z przełamaniem i wyprowadzeniem 2 najsilniejszych pędów (2- nie więcej !!!) , lub bez przyłamania 1 sadzonka- 1 kwiat

Termin sadzenia

Z przełamaniem 10-25 czerwiec – przełamujemy najpóźniej do końca czerwca Bez przełamywania – 20 czerwiec – 15 lipiec

Gęstość sadzenia

ok 40-45 szt/m2 W przypadku przełamywania połowa tej ilości

Skarlanie

Minimum 2 zabiegi - B-Nine – 0,3-0,5%. Pierwszy zabieg przy wysokości ok 50 cm, kolejny - gdy widoczny jest pąk szczytowy, Możliwe, że będą potrzebne kolejne zabiegi. Skarlanie ma na celu ograniczenie wysokości, ale też zapobieganie powstawaniu gołej „ szyji” pod pąkiem.

Zabiegi pielęgnacyjne

Podlewanie, nawożenie, ochrona – szczególnie przed wciornastkiem. Usuwanie, pąków bocznych.

Uwagi

Odmiana o delikatnym systemie korzeniowym. Wrażliwa na złe warunki uprawy – szczególnie na przesuszenie może reagować przedwczesnym tworzeniem pąków. Także wysokie temperatury mogą powodować anomalie w budowie kwiatu. Termin kwitnienia w dużej mierze zależny od pogody. Mimo to najpopularniejsza odmiana cięta, kwiaty trwałe, odporne, atrakcyjne.